Reklama

„Domowe krajobrazy i ich opowieści”,

Aktualności
Data: wtorek, 20 lutego 2018

W ramach projektu „Domowe krajobrazy i ich opowieści”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis, miasto Świdnica wydało publikację – książeczki dwujęzyczne – polsko-czeskie, które stanowią swego rodzaju mini przewodniki po miejscach odwiedzonych podczas wycieczek organizowanych w ramach projektu.
Siedem publikacji przedstawia siedem tematów wycieczek. W książeczkach jest trochę historii, świdnickich legend, ale również zagadki, quizy, rebusy i krzyżówki związane z naszym miastem. Ilustracje, to w większości prace plastyczne dzieci, wykonane podczas warsztatów organizowanych w trakcie każdej wyprawy.

– Jest to propozycja dla dzieci, która mamy nadzieję, że zachęci do wspólnych spacerów z rodzicami czy tez dziadkami. Przemierzając proponowane trasy przy okazji najmłodsi mogą także rozwiązywać zadania zamieszczone w książeczkach – zachęca zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Publikacja jest dostępna nieodpłatnie w Informacji Turystycznej, Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w Wydziale Promocji.

 

 

Dostępne terminy


  • wtorek, 20 lutego 2018

Powered by iCagenda

Joomla templates by a4joomla