Reklama

Zamek Książ cudem Polski

Aktualności
Data: środa, 24 października 2018

Zamek Książ w Wałbrzychu został oficjalnie jednym z 7 Cudów Polski na 100 lat Niepodległości. Prezes zamku Anna Żabska odebrała w Warszawie prestiżową nagrodę przyznaną przez World Travel Show. Głosowało ponad 70 tysięcy internautów.

- Dziękujemy za wszystkie głosy. Znalezienie się w tak prestiżowym gronie, gdzie są atrakcje turystyczne umieszczone na liście dziedzictwa Unesco to dla nas ogromny zaszczyt. To wyróżnienie jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ przyznali je sami podróżnicy - mówi prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Zamek Książ w Wałbrzychu jest jedynym cudem z Dolnego Śląska. Pozostałe to: Zamek Moszna, Katedra Gnieźnieńska, Zamość - Twierdza Otwarta , Starówka w Toruniu, Kopalnia Soli w Wieliczce, Ulica Piotrkowska w Łodzi. Łącznie aż 70 000 internautów oddało głos.

World Travel Show to największe targi podróżnicze w tej części Europy. W podwarszawskim Nadarzynie spotykają się organizatorzy turystki z Polski i zagranicy. Wielu z nich wyróżniono specjalnymi laurami. Byli to m.in: Olek Doba podróżnik, który przepłynął ocean kajakiem, Elżbieta Dzikowska czy Martyna Wojciechowska. Galę prowadziła Dorota Wellman.

Plebiscyt internetowy 7 cudów Polski na 100 lat Niepodległości wystartował w sierpniu tego roku. Zamek Książ bardzo szybko zdeklasował konkurentów i niemal od początku znajdował się na czele peletonu. Plebiscyt nawiązuje swoją nazwa i ideą do historycznej listy 7 cudów świata antycznego.

 

 

Dostępne terminy


  • środa, 24 października 2018

Powered by iCagenda

Joomla templates by a4joomla