Reklama

Wycieczka śladami dawnego żydowskiego Wrocławia

Wydarzenia
Data: niedziela, 17 marca 2019

Hello Poland serdecznie zaprasza na wycieczkę śladami dawnego żydowskiego Wrocławia, która odbędzie się 17 marca (niedziela) o godzinie 12:00.Poruszając się na co dzień po mieście, często nie zwracamy uwagi na historie miejsc, które mijamy.

Podczas spaceru uczestnicy wycieczki zwolnią kroku, aby rozejrzeć się uważniej i odkryć wspólnie dziedzictwo, które pozostawili po sobie handlarze i przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Wycieczkowicze będą zaskoczeni, jak wiele dzisiejszy Wrocław zawdzięcza nazwiskom takim jak Sachs, Wertheim czy Schottländer!

Podczas wycieczki będzie można poznać historię Synagogi pod Białym Bocianem oraz odkryć pozostałości po zburzonej w 1938 roku Synagodze na Wygonie. Zobaczą także budynek Nowej Giełdy, w której koncertowali wyjątkowej sławy muzycy – Ignacy Paderewski i żydowski kontrabasista Sergiusz Kusewicki; dowiedzą się, co łączy żydowskiego lekarza Sigismunda Ascha z historią zasypania fosy miejskiej oraz gdzie znajdowały się żydowskie domy handlowe i jaką funkcję pełnią one dziś.

Informacje dotyczące zapisów:

 

 

Dostępne terminy


  • niedziela, 17 marca 2019

Powered by iCagenda

Joomla templates by a4joomla