Reklama

Faszystowska mać! - Łukasz Kazek

Książka jest zbiorem wspomnień Wojciecha Szczeciniaka, byłego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego Birkenau i jednego z pierwszych po zakończeniu wojny osadników polskich w gminie Walim, która nosiła wówczas nazwę Łokietek. 

 

Książka opisuje pobyt bohatera w obozie koncentracyjnym Birkenau, potem roboty przymusowe przy budowie lotniska w Balicach pod Krakowem, ucieczkę i ukrywanie się przed Niemcami i ich szpiclami (w większości Polakami). Później przyjazd do Jugowic Górnych we wrześniu 1945 roku, życie z Niemcami i relacje polsko-niemieckie do ich wysiedlenia, czas stalinizmu i budowy Polski Ludowej. Premiera książki miała miejsce 31 lipca podczas III Dolnośląskiego Pikniku Militarnego w Ludwikowicach Kłodzkich.

 - Tą niniejszą pozycją oddaję ci szacunek mój dziadku, oddaje Ci szacunek  za twoje wychowanie, wartości które we mnie wpoiłeś, dziękuję  za  wszystkie twoje opowieści. Ale przede wszystkim za to kim dziś jestem, gdyż to  właśnie Ty mnie ukształtowałeś. Spoczywaj w pokoju - mówi Łukasz Kazek.

 

Łukasz Kazek: "Faszystowska mać! Wspomnienia Wojciecha Szczeciniaka spisał i opracował Łukasz Kazek". Bibliotheca Silesiana, Walim 2015.

Okładka miękka, format 15 x 21 cm, stron 76, czarno-białe ilustracje

Książka dostępna w sprzedaży internetowej - www.ksiegarnia.naszesudety.pl

 

 

 

 

Joomla templates by a4joomla